ECO MEGASARAY

Club Megasaray 120 dönüm arazisi içerisinde pek çok bitki ve canlı türünü barındıran bir tatil köyüdür. Tesis plajı, soyu tükenmekte olduğu için koruma altına alınan deniz kaplumbağaları ( caretta caretta )için önemli yuvalama alanlarından birisidir. Her yıl Mayıs ve Ekim ayları arasında tesis çalışanlarımız tarafından tespit edilerek korumaya alınan yuvalardan onlarca deniz kaplumbağası, deniz suyu ile buluşur.

Bir ekosistemin genel dengesini düzenleyen bitkiler doğadaki en etkili unsurlardır. Çevreye saygılı bir turizm anlayışının dünyada kabul gördüğü günümüzde, tesisimizi bu sebeple tercih eden misafirlerimizde de büyük bir artış yaşanmaktadır. Bu da bizi doğaya katkı konusunda daha bilinçli adımlar atmaya teşvik etmektedir. Bölgemiz içerisinde 29 adet endemik ( sadece Türkiye’de bulunan ) ve bir adet de relik endemik ( dünyada sadece Belek’te bulunan ) bitki bulunmaktadır. Bölgede bulunan 177 adet kelebek türünün de büyük bir bölümünü bahçemizde görmek mümkündür.

Club Megasaray size onlarca ağaç, bitki ve çiçek türleri içerisinden, sincapların, kaplumbağaların, renk renk kuş ve kelebeklerin eşliğinde eşsiz bir doğa yürüyüşü imkanı sağlayan yegane işletmelerden biridir. Sahip olduğu çevre bilinci pek çok ödül ile de tescillenmiştir.